Kontakt
+420 603 213 826

SPOLEČENSKÁ AKTIVITA „ SPORTOVCI ŽENÁM V NOUZI“

Snahou této aktivity je poprvé v historii českého sportu spojit týmy i jednotlivce různých sportovních odvětví ve snaze podpořiti finanční sbírkou ty, kteří pomoc potřebují. V tomto případě pomáháme ženám, které jsou většinou ne vlastní vinou v obtížné životní situaci, mají akutní i dlouhodobé vážné problémy a mají vůli je řešit.

Organizátoři

Každý koš pomáhá, zapsaný spolek (dále jen KKP)

Sdružení jedinců milujících basketbal s vůlí pomáhat lidem, a proto vytvořili tzv. Kliniku svízelných situací. Od svého vzniku v roce 2007 jsme ve spolupráci s ligovými kluby, Českou basketbalovou federací, ale i s týmy a jedinci v menších městech udělali radost a snad i trochu ulehčili osud několika desítkám lidí. V roce 2012 jim udělil Zvláštní cenu Český klub fair play při Českém olympijském výboru. Toto ocenění patří také všem pomáhajícím jedincům i skupinám a samozřejmě také jejich partnerům – České televizi a Fóru dárců.

Více na: www.kazdykospomaha.cz

ONŽ – pomoc a poradenství pro ženy a dívky, zapsaný spolek (dále jen ONŽ)

Od založení v roce 1990 je základem práce v poradnách pro ženy a dívky podpora, poskytnutí odborné pomoci v příjemném prostředí, individuální citlivý přístup, flexibilita a dlouhodobost. ONŽ usiluje o vytváření bezpečí a důvěry, kde se ženy mohou svěřovat se svými starostmi, nejistotami, problémy s výchovou, vztahy a postupně s odbornými pracovnice vytyčovat a uplatňovat reálné a zdravé cíle ve svém životě. Za tímto účelem provozuje také telefonickou Linku pro ženy a dívky.

Více na:  www.poradnaprozeny.eu

Komu je pomoc určena

Ženám, klientkám poraden ONŽ a často matkám samoživitelkám, které potřebují sociální a materiální pomoc nebo psychickou podporu. Podpora v rámci akce Sportovci ženám v nouzi je cílena na ženy, které se samy snaží svoje vážné problémy řešit, a kterým by jednorázová nebo opakovaná finanční pomoc pomohla jejich potíže odstranit nebo situaci stabilizovat.

Kdy budeme pomáhat

Hlavní období naší aktivity je od 9. února do 30. června 2020, kdy spolupracující kluby, týmy a jednotlivci podle svého zvážení a možností budou zvolenou formou přispívat. Je plně na klubu, týmu či jednotlivci zda během uvedeného období přispěje jednou (např. během jednoho utkání) nebo se rozloží své příspěvky v menších dávkách na celé období (např. za počet naběhaných kilometrů v přípravě). Sbírka bude podpořena spotovou kampaní v České televizi 17. 2. – 9. 3. 2020.

Jak se konkrétně zapojit

Klub, tým nebo jednotlivec si v daném období (viz výše), zvolí způsob a formu pomoci. Tuto volbu plně necháváme na všech zapojených subjektech. Může to být částka, která bude složena z příspěvku klubu a hráčů za každý vstřelený gól nebo naopak čisté konto, uhraný bod, za vítězný zápas. Možností je ovšem daleko víc, třeba určité procento ze vstupného, za každého fanouška, u jednotlivců za každý naběhaný, odveslovaný kilometr atd., atd. 

Možností pro všechny je pak oficiální dárcovská esemeska spolku KKP a Kliniky svízelných situací ve tvaru

DMS POMOCKOSEM 30 nebo DMS POMOCKOSEM 60 nebo DMS POMOCKOSEM 90 poslaná na číslo 87 777

Více na: https://www.darcovskasms.cz/projekt-907/klinika-svizelnych-situaci.html

Kam se vybrané peníze posílají a jak zjistíme komu a jak pomohly

Vybrané finance je možné poslat přímo na transparentní účet ONŽ u Fiobanky 2401732826/2010. Jde o samostatný účet, založený pouze pro tuto aktivitu, který umožní, aby dárci mohli přispívat na přímou pomoc klientkám poraden ONŽ a současně měli přehled o tom, jakým způsobem jsou tyto finanční prostředky využity.

Na stejný účet budou také po skončení sbírkového období převedeny peníze za dárcovské DMS.

Na mailovou adresu praha@poradnaprozeny.eu:

Dárce může napsat, jak si přeje, aby byl poskytnutý dar použit.

Dárce na vyžádání dostane potvrzení o daru.

Dárce na vyžádání dostane zprávu, jak byly peníze využity.   

Transparentní účet ONŽ najdete na:  https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/bankovni-ucty/transparentni-ucet/vypis-transparentnich-uctu

Jaká jsou kritéria poskytnutí finanční pomoci

  • Dlouhodobá nebo intenzivní spolupráce klientky s poradnou ONŽ na řešení vlastní obtížné životní situace.
  • Vyhodnocení individuální situace odbornou pracovnicí poradny se závěrem, že finanční dar by mohl významně pomoci situaci klientky vylepšit nebo jí stabilizovat
  • Dvoustupňové schválení návrhu vedoucí poradny ONŽ / ředitelkou poraden ONŽ

Jak bude finanční pomoc poskytována
Poskytnutá finanční pomoc je z uvedeného transparentního účtu ONŽ hrazena na konkrétní účel pro klientku ONŽ. Dar bude s jistotou poskytnut na konkrétní schválený účel. S příjemkyní pomoci je před jejím poskytnutím uzavřena poradnou ONŽ smlouva o poskytnutí daru, obsahující jeho výši, formu, účel, údaje potřebné k úhradě, souhlas s uchováním osobních údajů a souhlas nebo nesouhlas klientky s medializací této akce.

Jak bude aktivita „Sportovci ženám v nouzi“ medializována

Základem medializace je spotová kampaň Sportovci ženám v nouzi zapsaného spolku Každý koš pomáhá, která startuje v České televizi 17.února 2020.

Sportovci, týmy a kluby, které se aktivity Sportovci ženám v nouzi zúčastní

Sportovní střelci David Kostelecký a Jiří Lipták

Termíny: 19. - 29. 2. Qatar Open 2020 a 8. - 11. 3. 2020 ISSF SP Nicosia

Způsob podpory: Olympijský vítěz v trapu David Kostelecký a mistr světa v trapu Jiří Lipták se rozhodli, že v závodu Grand Prix a Světového poháru věnují za každý trefený do 120 terčů 10,-Kč a za každý nad 120 terčů 1000,-Kč. Pokud postoupí do finále, opět věnují za každý trefený terč 10,-Kč. V případě umístění na stupních vítězů, připojí další bonus. 3000,- Kč za první místo, 2000,- Kč za druhé a 1000,- Kč za třetí.

Plavecká reprezentace ČR 

Termín: soustředění českého OH týmu 5. - 12. 2. 2020 JAR, Turecko, ČR

Způsob sbírky: Po dobu 1 týdne soustředění reprezentantky a reprezentanti ČR v plavání a jejich trenéři přispějí za každých 100m jednou korunou. Za každý 1 km běhu přispějí částkou 10 Kč.

Házenkáři Dukly Praha, osmifinále EHF Challenge Cupu

Termín: neděle 9. 2. 2020, 19:30 SH Sk Slavia Praha, Vladivostocká 1460, Praha Vršovice 

Způsob podpory: Kromě účasti trenérů a hráčů při natáčení spotu pro kampaň spolku Každý koš pomáhá v České televizi podpoří Dukla Praha sbírku Sportovci ženám v nouzi při osmifinálovém utkání  EHF Challenge cupu s týmem Red Boys Differdange částkou 100,- Kč za každý  vstřelený gól do sítě lucemburského soupeře.  Kromě toho vyzve k podpoře sbírky i diváky nejen prostřednictvím dárcovských DMS. 

Hokejisté HC Verva Litvínov a Konto našeho srdce

Termín: sobota 14. 3. 2020, 9:30 utkání 7. tříd Litvínov – Chomutov, tréninková hala ZS Litvínov

Způsob podpory:  Za každého fanouška, který dorazí na tento zápas jednoho z mládežnických týmů HC Litvínov, proplatí Konto našeho srdce z transparentního účtu 50,- Kč. Současně bude aktivitu a dárcovské DMS propagovat na sociálních sítích a webu

Fotbalisté FK Teplice

Termín: únor a březen 2020

Způsob podpory:  FK Teplice bude propagovat aktivitu včetně dárcovské na stránkách www.fkteplice.cz a sociálních sítích. Vedle toho klub daruje do charitativní aukce i dres podepsaný všemi hráči A týmu. Do projektu se široce zapojí a členové „Žlutomodré teplické rodiny“ a to následujícím způsobem: A tým mužů: 1000 Kč za každou vstřelenou branku + 1000 Kč za každé čisté konto při domácích zápasech prvoligového týmu a to: 15.2. s Olomoucí, 28.2. s Libercem, 7.3. se Slováckem a 21.3. s Opavou. B tým mužů, dorostenci U19, U18, U17 a U16 + A tým žen, dorostenky WU 18 přispějí: 100 – 200 Kč za každou vstřelenou branku při domácích březnových mistrovských zápasech. Prostřednictvím trenérů budou osloveny i ostatní klubové mladší věkové kategorie ( U15, U14, U13, U12, WU 15, WU 13, WU11) s tím, že případný způsob jejich zapojení závisí na nich. Klub bude iniciovat i zapojení svých fanoušků při domácích zápasech prvoligového týmu a to např. na velkoplošné obrazovce stadionu či v tištěném programu Žlutomodrá k domácím zápasům. Vedle toho osloví klub i své partnery a také ostatní spolupracující kluby v regionu s výzvou k jejich zapojení do projektu.

Hokejisté HC Škoda Plzeň

Termín: únor 2020

Způsob podpory: Hokejový klub HC Škoda Plzeň podpoří aktivitu Sportovci ženám v nouzi při domácím utkání Tipsport extraligy v zápasovém zpravodaji zveřejněním informací o činnosti poradny a typologii, včetně dárcovských DMS a na informační kostce v hale zveřejněním dárcovské DMS a možnosti příspěvků pro ženy v nouzi.

Dostihová stáj Josef Váni

Termín:  pátek 8.5. 2020, Dostihové závodiště Pardubice

Způsob podpory:  Dostihová stáj osminásobného vítěze Velké Pardubické Josefa Váni se zapojí do aktivity Sportovci ženám v nouzi v rámci zahajovacího dostihového dne na závodišti v Pardubicích. Slavný český dostihový jezdec a trenér se rozhodl podpořit transparentní účet aktivity za každé umístění svého koně 8.května částkou 3 000,- za vítězství, 2 000,-  za druhé a 1 000,- za třetí místo.  

 Atletika Čáslav, 79. ročník běhu sady Vodranty

Termín: neděle 15. 3. 2020, 10:00 Atletický stadion Čáslav-Vodranty 

Způsob sbírky: Ředitelka Jana Červenková se spolu s dvojnásobnou mistryní světa v atletice Ludmilou Formanovou rozhodly věnovat startovné ze 79. ročníku Běhu sady Vodranty, současně Přeboru Středočeského kraje v přespolním běhu      a 7. ročníku Memoriálu Josefa Kunáška ve prospěch aktivity Sportovci ženám v nouzi.

Reprezentace ČR v bobovém sportu

Termín: únor a březen 2020

Způsob podpory: Český bobový tým v úzké spolupráci s jedním s hlavních partnerů reprezentace, firmou ATEX Sportswear,  věnuje  sportovní oblečení pro matky s dětmi ve Spolku ONŽ a bude propagovat  aktivitu včetně dárcovské DMS na stránkách www.bobteam.cz  a sociálních sítích

Běžci Chomutov, běžecký kroužek

Termín: březen 2020

Způsob podpory: Předseda zapsaného spolku Běžci Chomutov (kroužek existuje od roku 2013) vytvoří měsíční výzvu v Garmin Connectu a Endomondu, do které se budou moci spoluběžci přihlásit.  Za každý naběhaný kilometr pak dotyčná osoba věnuje 1 korunu ve prospěch aktivity Sportovci ženám v nouzi.

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice

Termín: sobota 7.3.2020, 16:00 SH České Budějovice (Stromovka 12)

Způsob podpory:  V rámci utkání 21. kola UNIQUA extraligy s Duklou Liberec a současně oslav 20 let od zisku prvního z dosavadních deseti extraligových titulů se volejbalisté Jihostroje rozhodli podpořit aktivitu Sportovci ženám v nouzi. Hned u vstupu do Sportovní haly budou moci fanoušci přispět libovolnou částkou do připravené kasičky. Současně po celou dobu zápasu bude komentátor zápasu vyzývat fanoušky, aby se za každý vyhraný set svého týmu v tomto duelu připojili dárcovskou DMS ve výši 30 Kč.

Futsalisté Sparty Praha

Termín: duben a květen v průběhu play-off futsalové ligy

Způsob podpory: Úřadující futsaloví mistři ligy, hráči AC Sparty Praha věnují během letošní vyřazovací části Varta ligy na transparentní účet Sportovci ženám v nouzi za každý svůj gól 300,- Kč, k tomu přidají další částku ze sbírky mezi hráči a vedením klubu. K příspěvku vyzvou i své fanoušky.

 

 

 

 

GRAFIKAszn.jpg

 v2.JPG

 

DSC_1431.JPG

Celostátní linka pro ženy a dívky

+420 603 210 999

Spojte se s námi na Facebooku

17. 1. Drahoslav

Zítra: Vladislav

GIVT_banner_skyscraper.png

Návštěvnost stránek

065288